25 sty 2015

Images editing

W codziennej pogoni za straconym czasem coraz rzadziej znajduję chwilę aby usiąść i zrobić coś dla siebie i swojego rozbieganego umysłu. Zostałam pochłonięta nauką, obowiązkami domowymi i ćwiczeniami. Na szczęście ta cała rutyna mi sprzyja. Chyba. W końcu czuję,że daję z siebie wszystko i nie marnuję czasu na korzystanie z laptopa i oglądanie telewizji = semestr ukończony sukcesem. Wszystko ma swoje wady i zalety. Mój układ odpornościowy już chyba zapomniał jaka jest jego rola więc na styczeń nic nowego - łóżko. 

Chyba najbardziej z tego wszystkiego brakuje mi słonecznych,ciepłych dni. Budzę się rano i nie mogę znieść tego mroku i chłodu. Wiosno, gdzie jesteś? Brakuje mi także nowych zdjęć, nie tylko portretowych więc odświeżam starocie i trochę je przerabiam. Dostaję często pytania na temat ich obróbki więc pokażę Wam teraz jak w prosty i szybki sposób uzyskać trochę więcej na swoich fotografiach.

Na sam początek. Najczęściej używam do przeróbek programu Photoscape, którego można pobrać za darmo. Oferuje nam on naprawdę wiele możliwości od tych banalnych po trudniejsze. Zdjęcia możemy również zmiejszać, kadrować, robić z nich sklejki czy gify.

Wybieramy dowolne zdjęcie, możliwie jak najlepszej jakości i wcześniej nieprzerobione.1. Zaczynamy od rozjaśnienia i poglębienia.


2. Uruchamiamy wykresy za pomocą Ctrl + M 


3. Poprzez nakładanie na nasz wykres kolorów i przesuwanie ich w dowolne kierunki możemy uzyskać różne efekty


4. Na samym końcu zmiejszyłam jeszcze kontrast aby uzyskać pożądaną mgiełkę


Korzystając z opcji AniGif1. Zaczęłam od pogłębienia zdjęcia i przyciemnienia


2. Następnie rozświetliłam fragment zdjęcia - twarz


3. Potem przeszłam do ulubionej części - krzywych


4. Na samym końcu pozwoliłam sobie je jeszcze troszkę pogłębić, zmniejszyć kontrast


 Śpijcie spokojnie!2 komentarze:

  1. Można wiedzieć skąd ściągałaś 'krzywe'? z jakiej strony? :) jeśli kojarzysz ' izuulec' blog to mogę polecić właśnie od niej krzywe! też są świetne :)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kiedyś miałam od Izy krzywe, potem zaczęłam tworzyć swoje :-)

      Usuń