20 lut 2016

INTERNET VS RZECZYWISTOŚĆ | ULUBIONE PROFILE NA INSTAGRAMIE

W dzisiejszym poście chciałabym podzielić się z Wami moimi ulubionymi profilami na Instagramie. Zdecydowanie jest to aplikacja, którą odwiedzam notorycznie i która pochłania najwięcej mojego czasu spędzonego w sieci. Wszystkie z profili mają kilka wspólnych cech: przejrzystość, spójność kolorystyczna oraz wydobywanie z codziennych czynności prawdziwego piękna.Styl Natalii całkowicie odpowiada mojemu. Uwielbiam kadry z jej codziennego życia. Zazdroszczę wszystkich cudownych podróży oraz niesamowitej urody. Cenię za wyczucie stylu, ciężką pracę, także nad sobą, o której często wspomina. Natalia wypowiada się na ciekawe tematy na Snapchacie, a także udziela cennych rad.Uwielbiam za zamiłowanie do analogów i słabość do białych butów, haha! Zuzię obserwuję stosunkowo niedługo lecz wydaje mi się, że jest naprawdę kreatywną i przemiłą osobą. Autorka bloga SkinnyLiar.com, niesamowicie piękna i inspirująca osóbka. Obserwuję ze względu na piękne kadry prosto z Londynu oraz niesamowite wyczucie stylu.Wraz z Pauliną, jej rodziną i chłopakiem, którzy także towarzyszą jej na profilu na Instagramie, odkrywam najciekawsze oraz najpiękniejsze miejsca Londynu. Paulina w moim mniemaniu jest nadzwyczajnie pozytywną osobą, która wręcz zaraża dobrym nastawieniem wszystkich dookoła. W przyszłości chce zostać prawniczką.Hanię obserwuję na Instagramie od przeszło dwóch lat. Podzielam miłość do Pryża i Anglii, kawy, pięknych wnętrz, dodatków w kolorze różu, zapachowych świec. Pamiętam rozpacz po stracie psa, przepiękne zaręczyny w Krakowie, obronę magisterską. Najbardziej zazdroszczę zdolności do planowania i świetnej organizacji!

***

Większość tych pięknych zdjęć to jedynie wyreżyserowane chwile z życia codziennego. Na pewno zdajecie sobie sprawę, że na to jedno przykuwające wzrok ujęcie złożyło się wiele próbnych zdjęć, specjalnych aranżacji, kadrów czy przeróbek, a ich właściciele wcale nie prowadzą idealnego w każdym calu życia! Zapewne większość z moich ulubionych kont na Instagramie to wręcz dzieła sztuki, wszystko na pokaz. Swoje małe opinie co do właścicielek profilów przeze mnie przedstawionych mogą być mylące, ale nie muszą. Wnioskuję je jedynie z własnych obserwacji. Jeżeli jesteśmy tego świadomi to nic nie stoi na przeszkodzie, aby czerpać z nich choćby inspiracje. Co do kreowania tych profilów to zachęcam do zapoznania się ze świetnymi pracami fotografki Chompoo Baritone, która pokazała jak Instagram zniekształca rzeczywistość.
Czy uważam to za złe masowe zjawisko? Absolutnie nie. Przecież na tym polega piękno fotografii!


Chętnie przejrzę Wasze profile instagramowe, jak i te, które odwiedzacie najczęściej. Podajcie je w komentarzach, a na pewno zajrzę! Chętnie poczytam także Wasze opinie na temat zniekształcania rzeczywistości przez Instagram, o ile je macie.
Spokojnego weekendu ;-*

3 komentarze:

  1. Śliczne te instagramy! I masz całkowitą rację, czasem to, co ludzie pokazują na zdjęciach jest przerabiane, ustawiane, żeby wyglądało jak najlepiej.

    PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe propozycje ig :) zapraszam :http://verqsq.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń