17 maj 2015

20 faktów o mnie


Pomimo tego, że swojego bloga prowadzę już od kilku lat, odnoszę wrażenie, że większość czytelników tak naprawdę nic o mnie nie wie. Często mylą nas pozory, z których poźniej wyciągamy wnioski i jak się okazuje, zazwyczaj są one nieprawdziwe. Pod ostatnim postem ktoś podsunął mi pomysł aby zrobić wpis z 20 faktami odnośnie mojej osoby. Wydało mi się to być dobrym rozwiązaniem abyście dowiedzieli się ode mnie trochę więcej. Być może rzeczy, o których pojęcia nie mieliście oraz rozwiali Wasze wątpliwości co do mojej osoby.
Zaczynamy!

1. Urodziłam się w Prima Aprilis. Kiedy moja mama zadzwoniła do taty aby podzielić się informacją o nowonarodzonej córeczce, ten potraktował to jako żart i zjawił się w szpitalu dopiero następnego dnia. Odkąd pamiętam, w dniu moich urodzin muszę pokazywać legitymację lub dowód osobisty z datą urodzin osobom, które myślą, że robię sobie żarty.

2. Z natury mam proste włosy, jednak lepiej czuję się gdy są pokręcone lub falowane. Oprócz tego prawie nigdy ich nie związuję (kompleks wysokiego czoła).

3. Codziennie wypijam około 4-5 kaw. Niekoniecznie dlatego, że mnie pobudzają. Po prostu uwielbiam ten smak!

4. Z moim chłopakiem poznałam się przez przypadek, a raczej żart jego koleżanki. Najpierw długo się przyjaźniliśmy. Jesteśmy ze sobą już 2 lata. Jest najlepszym mężczyzną pod słońcem!

5. W przeszłości chcąc odkryć w sobie jakikolwiek talent, tańczyłam jako cheerleaderka i wygrałam casting do Galerii Twarzy. Jak się domyślacie, daremnie.

6. Odnośnie punktu piątego. Jestem beztalenciem pod względem śpiewu, rysunku, tańca. Moją pasją jest fotografia. Uwielbiam też gotować. Pod względem tych umiejętności jestem samoukiem.

7. Zawsze miałam świadectwo z czerwonym paskiem.

8. Jestem miłośniczką zwierząt, szczególnie kotów. Wszystkie, które miałam, zostały obdarzone przeze mnie i moją siostrę minimum 10 imionami z czego nie reagowały na żadne.

9. Uwielbiam podróżować i latać samolotem. Jestem absolutnie zakochana w wylegiwaniu się na plaży pod palmami przed ciepłym, przejrzystym morzem.

10. Zawsze muszę mieć wszystko zaplanowane z dokładnością do godziny. W przeciwnym razie wiem, że nic się nie uda. Jestem spontaniczna tylko pod względem działań, nie czasu.

11. Z pozoru wyglądam na pewną siebie, jednak w środku walczę z setkami kompleksów.

12. Bardzo boję się pająków. Zawsze wołam moją siostrę, aby to ona pozbyła się tych stworzeń z mojego pokoju. To nie wszystko. Cierpię na okropną fobię. Boję się... pępków! Na samą myśl przechodzą mnie dreszcze i boli mnie brzuch w tych okolicach. Nie potrafię dotknąć swojego pępka i za każdym razem zamykam oczy kiedy ktoś to robi. Lęk przed pępkiem nosi nazwę omfalobii.

13. W przyszłości chcę zamieszkać na stałe w Anglii. Zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. Za każdym razem kiedy wsiadam w powrotny samolot, zaczynam odliczać dni do następnego przyjazdu tutaj. 

14. Jestem optymistką jedynie w swojej głowie. Zawsze powtarzam, że nie dam sobie rady, sprawdzian zawalę i na dodatek otruję kogoś swoimi wypiekami. Na szczęście zawsze mi się udaje!

15. Wierzę w prawo karmy o czym pisałam już kiedyś tutaj.

16. Nienawidzę deszczowych dni i zimy. Mogłabym przespać wszystkie takie okresy.

17. Zawsze mam zimne stopy i dłonie. Śpię w ciepłych skarpetkach nawet w lato.

18. Uwielbiam czuć adrenalinę. W przyszłości planuję skoczyć na bungee. W minione wakacje odważyłam się zjechać z największego rollercoastera w całej Wielkiej Brytanii. Schodząc z niego nie wiedziałam jak się nazywam i gdzie jestem. Byłam w wielkim szoku, ale adrenalina sprawiła, że doznałam pewnego rodzaju oczyszczenia ze wszystkich dotychczasowych stresów.

19. Jestem osobą bardzo wrażliwą na krzywdę innych oraz zwierząt. Chyba nigdy nie odważę się wejść do schroniska. Serce by mi pękło! Uwielbiam oglądać dramaty, przy których bardzo się wzruszam.

20. Dużą radość sprawia mi blogowanie i obserwowanie ilości czytelników oraz wejść na mojego bloga. 

Myślę, że znalazłoby się jeszcze sporo rzeczy, którymi mogłabym się z Wami tutaj podzielić. Zawsze możecie zadawać mi pytania tutaj. Jeżeli macie jakieś pomysły na tego rodzaju posty to chętnie odczytam wszystkie Wasze propozycje. Do usłyszenia!

11 komentarzy:

 1. Nie trawisz deszczowych dni, mogła byś je przespać i chcesz mieszkać w Anglii? Rozumiem że w ten sposób szukasz pretekstu do spania całymi dniami? :d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisząc ten post po prostu wiedziałam, że ktoś o to zapyta,haha! Myślę,że przywyknę do tego :-)

   Usuń
 2. jak układasz przedziałek na środku, że włosy tak się trzymają bez żadnych spinek itp, a nie wchodzą Ci na oczy? myjesz włosy wieczorem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włosy same mi się tak układają. Myję wieczorem.

   Usuń
 3. Świetny post! Mogłabyś publikować częściej posty tego typu, wiele to daje nam jako czytelnikom Twojego bloga, bynajmniej możemy mieć choć odrobinę więcej wiedzy na Twój temat :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakimi uczuciami w życiu najczęściej się kierujesz?

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe fakty :)

  flawlessbananaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że jesteśmy do siebie też podobne pod niektórymi względami :)
  7, 10, 12, 19, 20 - przybijmy sobie wirtualną piąteczkę!

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 7. jesteś jeszcze z tym chłopakiem? :-)

  OdpowiedzUsuń