11 paź 2016

7 rzeczy, dzięki którym poczujesz się lepiej jesienią


Każdy miewa gorsze momenty i dni. Ostatnio coraz częściej zdarza mi się słyszeć o całych miesiącach, bo przecież idzie jesień, za nią zaraz zima. Zgadzam się, przesilenie nie wpływa korzystnie na nasze humory i zdrowie. Tak, tak, znów jestem chora, jednak nawet nie próbuję tracić optymistycznego nastawienia i mam dużą chęć się z Wami nim podzielić. Zainteresowani? Zapraszam do dalszego czytania!

Pielęgnuj więzi
_______________________________________

Dla mnie to jedna z ważniejszych rzeczy. Spotkania z ważnymi dla mnie osobami, zwykła rozmowa przez telefon - bez różnicy. W każdej chwili dobrze czuć, że mamy na kim polegać i na odwrót.


Rób rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność
_______________________________________

Ze względu na pogodę, i nie tylko, te długie wieczory raczej spędzamy w swoich ciepłych domach. Nie chcąc się zanudzić, warto znaleźć sobie zajęcie. Wiem, że pogoda już przestała nas rozpieszczać, stąd troszkę ubolewam nad zakamuflowaniem się z aparatem w domu. Znalazłam jednak drobne warsztaty, dzięki którym znajdę dla siebie trochę odskoczni i wykorzystam wolny czas tak jak lubię. Ciągle też próbuję gonić swoje seriale. Niestety chyba tylko książki, oczywiście nie te z kanonu lektur, poszły póki co w odstawkę. Warto znaleźć sobie zajęcie, a najlepiej zrobić mały krok w przód i zająć się czymś, co do tej pory nie przeszło Wam przez myśl - rzeczy DIY, nauka nowego języka. No cóż, możliwości jest sporo!

Zadbaj o atmosferę
_______________________________________

Zadbaj o porządek wokół siebie, pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, zrób małe przemeblowanie. Czasem nawet najmniejsze zmiany wokół nas mogą wpłynąć na lepsze samopoczucie. Do mojego pokoju wróciły już wrzosy, lampiony, jesienne woski i namilsze koce w domu. Zrobiło się na tyle przytulnie, że nawet przestał drażnić mnie ciągły deszcz za oknem.


Rusz się!
_____________________________________

Pogoda nie zawsze sprzyja. Ten tydzień był wyjątkowo deszczowy, co na pewno nie zachęca do wyjścia na rower lub kilku kilometrów w biegu. Jak dobrze poszukacie, to znajdziecie w sieci zestawy ćwiczeń, które dadzą Wam niezły wycisk bez wychodzenia z domu. Potem już tylko bomba endorfin i relaksująca kąpiel z poczuciem satysfakcji. No i oczywiście pożegnanie się z bólem mięsni i kości!

Zadbaj o siebie
_______________________________________

Ciągłe zmiany pogody, chłodne poranki, przemęczenie. Chwila moment i lądujemy w łóżku z chusteczkami i gorączką. Jesienne przesilenie to ważny moment aby zadbać o siebie i uniknąć chorobowego. Nie zapominamy o witaminach i cieplejszych ubraniach.


Pozamykaj sprawy do końca
_______________________________________

Począwszy od odpisania na zaległe maile, przez dokończenie niedoczytanej książki, aż po pożegnanie w życiu rozdziału, który od dawna nie daje spokoju. Nie zapomnij przewrócić kartki. Niech kolejny będzie lepszym.

Nie zapominaj o wdzięczności
_______________________________________

To już tylko na dokładkę tego wpisu i na każdy dzień, nie tylko ten jesienny. W słabszych momentach nie zapominajcie o rzeczach, które sprawiają, że czujecie się wdzięczni. Przecież macie wokół siebie wspaniałych ludzi, nad głową dach i jest z Wami rodzina. Rzeczy pozornie tak oczywiste, ale nie myślimy o nich na co dzień. A przecież to najważniejsze.


Nic odkrywczego, prawda? Jednak często nawet sama zapominam o tych prostych sprawach. 
Przeczekujecie złe momenty czy działacie?
Pozdrawiam!

1 komentarz: