13 paź 2016

DIY | Łóżko z palet, szafka ze skrzynki i białe dynie

Ten wpis jest przede wszystkim dla osób, które chciałyby zmienić coś w swoich czterech kątach prawie za darmo. Przy okazji wykonać coś własnoręcznie i odświeżyć wygląd swoich mieszkań.
Zapraszam na pierwszy post tego typu!


W ostatnim wpisie nawiązałam do małych zmian i do zadbania o dobrą atmosferę wokół siebe. Dziś chciałabym zatrzymać się przy tym na dłużej. Niestety nie miałam okazji brać udziału w urządzaniu naszego mieszkania i zapewne stąd bierze się ta nieergonomiczność. Najwięcej czasu spędzam w swoim pokoju, stąd nie potrafiłabym pozostawić go bez remontu. I tak regularnie od kilku lat ciągle coś zmieniam, poprawiam. Uwierzcie, że nawet małe zmiany mogą dać duże efekty.
_________________

Od zawsze marzyłam o łóżku przynajmniej dwuosobowym. Tak, tak, tylko dla mnie. W planach prawie miałam już pozbycie się biurka, aby znaleźć na to miejsce. I tak pewnego dnia bez większego namysłu sprzedałam swoje łóżko, a za zarobione pieniądze od razu zamówiłam najwygodniejszy, wysoki i przede wszystkim duży materac. Konstrukcja z palet wydała się niemal bezcenna, a w dodatku stworzyłam ją sama. Po wstawieniu łóżka do pokoju byłam już pewna, że był to strzał w dziesiątkę. Zresztą, oceńcie sami!
Szafka, która miała stać obok łóżka była już wybrana, pieniądze odłożone. Ah, kobieta zmienną jest. Skrzynka przyniesiona ze strychu w połączeniu z białą farbą idealnie wpasowała się w klimat pokoju, a pieniądze zatrzymałam w kieszeni :-)


Zupy krem, ciasta i babeczki z użyciem dyni regularnie obecne w naszej kuchni. Jednak w tym roku na naszym polu udało wyhodować się ich na tyle dużo, że zaczęłam myśleć nad innymi rozwiązaniami. Natknęłam się ostatnio na artykuł o odmianach dyni i w pamięci zapadły mi białe Cotton Candy. Kilka inspiracji i już wiedziałam jak rozwiązać swój problem!via Pinterest

Pomalowane w kilka minut białą farbą znalazły swoje miejsce między lampionami i plakatami w ramkach, o których w następnym poście tego typu!
Co myślicie o tego typu wpisach?
Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i będziecie zaglądać tu regularnie.
Pozdrawiam ciepło!

2 komentarze:

  1. Na prawdę piękny pokoik i świetne pomysły.
    Marzy mi się takie łóżko z palet <3
    http://verqsq.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. łóżko mega! podoba mi się DIY z takich skrzynek, wyglądają rewelacyjnie :)

    OdpowiedzUsuń