11 paź 2015

MONTHLY INSPIRATION | OCTOBERKażdemu z nas w pewnym momencie brakuje siły, motywacji i chęci do działania. Często zarywamy noce, codzienne obowiązki przytłaczają nas. W takich chwilach każdy z nas potrzebuję odrobiny motywacji, kilka pozytywnych myśli i wsparcia ze strony bliskich. Wielkimi krokami nadchodzi do nas listopad, chyba jeden z najbardziej przygnębiających miesięcy w roku, nie wspominając o całej zimie. 
Jak nie stracić pozytywnego nastawienia? Każdy z nas ma na to swój sposób. Ze względu na moją wielką miłość do fotografii, jedną z metod na zainspirowanie się jest przeglądanie takich stron jak Pinterest, Tumblr czy We Heart It. Kiedy mam chwilę dla siebie, często poszukuję wartościowych i pozytywnych myśli, które często uświadamiają mi ważne kwestie.
Postanowiłam każdego miesiąca podzielić się z Wami moimi inspiracjami. W razie słabszej chwili zaglądajcie i motywujcie się!Trzeba wszystko uporządkować. Musisz się zdecydować, czego chcesz się trzymać. Musisz wiedzieć, co trwa, a co przeminęło. I czasami ustalić, czego nigdy nie było. I musisz sobie pewne rzeczy odpuścić.Nie bójcie się marzyć. Marzenia się spełniają. Wystarczy tylko zrobić pierwszy, najtrudniejszy krok. Potem być może trudny drugi i trzeci. Potem napotkacie ścianę. Ale skąd wiecie, że nie wystarczy jej popchnąć by runęła, i skąd wiecie, że tuż za nią nie spełni się Wasze marzenie?Żeby mogło się zdarzyć
    I zjawiła się miłość
    Trzeba marzyć.

    Zamiast dmuchać na zimne
    Na gorącym się sparzyć
    Z deszczu pobiec pod rynnę
    Trzeba marzyć.

    Gdy spadają jak liście
    Kartki dat z kalendarzy
    Kiedy szaro i mgliście
    Trzeba marzyć.

    W chłodnej, pustej godzinie
    Na swój los się odważyć
    Nim twe szczęście cię minie
    Trzeba marzyć.

    W rytmie wietrznej tęsknoty
    Wraca fala do plaży
    Ty pamiętaj wciąż o tym
    Trzeba marzyć.

    Żeby coś się zdarzyło
    Żeby mogło się zdarzyć
    I zjawiła się miłość
    Trzeba marzyć.
    ”


Wszyscy – i kobiety i mężczyźni – bardzo potrzebujemy miłości. Miłość oznacza akceptację, szczerość, czułość, troskę, gotowość do oddania, niesienia odpowiedzialności, nadzieję, bezinteresowność, szczodrość. Im więcej sami przejawiamy te cechy w działaniach, tym więcej otrzymamy od świata. Strach, zazdrość, uzależnienie, manipulacja, kontrola, pretensje, wymówki niszczą relacje i nie mają żadnego związku z miłością.Zajmij się tym, co możliwe.
Zacznij tam, gdzie jesteś.

Spokojnej niedzieli, całuję :-*

3 komentarze:

  1. Również uwielbiam przeglądać tumblr, jest wspaniały. ♥
    Co do marzeń, świetnie powiedziane! Nie bójmy się ich spełniać! ♥ :)
    http://bialasukienkazczarnympaskiem.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń