26 gru 2014

Organizacja pracy

Jak uporządkować swój dzień aby wystarczyło nam czasu na wszystko? 
Sama czasami podziwiam siebie, że ze wszystkim się wyrabiam! W gruncie rzeczy sprawa nie jest aż taka trudna. Pomimo tego, że trafiłam na profil biologiczno-chemiczny, odziedziczyłam jeszcze po tacie bardzo pracowity charakter. Czasami strasznie mnie to męczy, bo gdy czegoś nie wykonam czuję okropne wyrzuty sumienia. Jeżeli powinnam coś zrobić to po prostu muszę i już, choćbym miała zarwać noc. Często poprzez swoją upartość zaniedbuję siebie i swoje zdrowie, więc może nie do końca zachowuję się odpowiednio.
Nie mam problemu żeby wyrobić się ze wszystkim do szkoły, spotkać się z chłopakiem, poćwiczyć  czy obejrzeć ulubiony serial w tygodniu i mieć przy tym naprawdę dobre oceny. W weekendy oddaję się okropnemu lenistwu i spaniu do południa. Kiedyś trzeba odpocząć.
Jeżeli chcemy dawać z siebie wszystko to musimy czasem też z czegoś zrezygnować. Już od kilku lat kompletnie nie oglądam telewizji, a w tygodniu prawie w ogóle nie korzystam z laptopa. 

Po pierwsze, ustal plan dnia lub tygodnia. Pozwoli Ci to zagospodarować czas i zachować wszystko w pamięci.

Nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę. To oczywiste, że nie zawsze możemy zrobić wszystko na raz. Ale gdy czujesz, że masz więcej czasu, zrób coś na zapas.

Utrzymuj porządek wokół siebie. Bałagan sprawia czasem duży kłopot z odszukaniem czegoś co jest nam potrzebne w danej chwili. Ile razy straciliście kilkanaście minut na szukaniu ważnej rzeczy, która tak naprawdę była w zasięgu Waszego wzroku?

Wyeliminuj czynności, które pożerają Twój czas. Wiecie ile czasu można zaoszczędzić kiedy bezczynnie nie wpatrujemy się w reklamy i nie przewijamy godzinami tablicy na Facebooku?

Ustal priorytety. Nie rób rzeczy, które możesz wykonać za kilka dni z pominięciem tych, które są nam potrzebne na teraz.

Mam nadzieję, że wdrążenie tych kilku zasad w Wasze życie pozwoli Wam racjonalnie zagospodarować czas, zawsze dawać z siebie wszystko i osiągać przez to chociaż najmniejsze sukcesy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz